O nás

 

Vítáme Vás na stránkách Modern Dance studia při Základní umělecké škole J. Kličky Klatovy. Naše taneční skupina  působí na taneční scéně již od roku 1989 jako Taneční skupina Modern při Měks Klatovy. V roce 2007 převzala vedení dlouholetá tanečnice Modernu Markéta Lukášová. V  lednu 2015 změnila skupina své působiště a zároveň jméno na Modern dance studio při Základní umělecké škole Josefa Kličky Klatovy, pod vedením Markéty Lukášové. Doménou taneční skupiny je výrazový tanec s prvky jazz dance, modern dance a klasického tance. S chutí se však skupina pouští i do show dance, latinskoamerických tanců a muzikálu. Od roku 2010 se taneční skupina stala spoluzakladatelem klatovských muzikálů jako např Mamma Mia, Pomáda a Hříšný tanec. Tyto projekty, na kterých spolupracujeme s klatovskými muzikanty a orchestry ZUŠ, měly vždy velký ohlas v rámci celého Plzeňského kraje.

V roce 2010 se taneční skupina opět navrátila k účasti na soutěžích Taneční skupina roku, Festival tanečního mládí, Májový pohár Horní Bříza a Poslední tanec sezony v Klatovech. Ze soutěží si odnesla nejedno umístění na stříbrných a bronzových příčkách s účastí na celorepublikových kolech.

  • 2014 titul II. vicemistr ČR v kategorii parketových kompozic soutěže FTM pořádané Svazem učitelů tance - choreografie"Poslední šance"
  • 2015 titul I.vicemistr ČR v kategorii parketových kompozic soutěže FTM pořádané Svazem učitelů tance - choreografie"Slow me down"
  • 2016 titul II.vicemistr ČR v kategorii show dance soutěže FTM pořádané Svazem učitelů tance - choreografie "Síla vzdoru"


Tanečníci se schází třikrát týdně a reprezentují město na mnoha kulturních akcích. Zároveň nabízí vystoupení na libovolné společenské akce (firemní akce, maturitní plesy, rauty, letní party, narozeninové oslavy, večírky atd.), Nabízíme též tvorbu choreografie k určité příležitosti, kterou dle požadavku přizpůsobíme prostoru, místu a času.

 
Taneční repertoár pro rok 2017-18:

  • Swalla - modern dance/dance hall
  • Confident - jazz dance
  • For my help - parketová taneční kompozice
  • River - - parketová taneční kompozice
  • Waiting for Heaven - show dance
  • Ain´t your mama - lady sexy dance
  • Kankan - tradiční francouzský tanec

Konraktní osoba: MgA Markéta Lukášová
Kontaktní email: kubecova.m@seznam.cz
Tel: 606 97 01 98
web: www.moderndancestudio.cz

ZUŠ J. Kličky Klatovy
Plánická 208 
Klatovy 33901
Tel: 376 311 630
Email: zus.klatovy@worldonline.cz
 

Vedoucí taneční skupiny tvoří choreografie nejen pro danou skupinu, ale od roku 2005 zároveň choreografie jako třídní maturitní předtančení.

Taneční styly a náměty - latinskoamerické a standardní tance dle schopností dané maturitní třídy, náměty filmové, muzikálové, náměty historické a z budoucnosti, náměty inspirované různými zeměmi atd. - originalita předtančení zaručena

V rámci nácviku je zahrnuto a nabízeno: nácvik choreografie, výběr a mixáž hudby, tvorba půlnočního překvapení, konzultace ohledně stylu, hudby a šatů, zprostředkování tanečního vystoupení, možnost zopakování základních kroků společenských tanců jako průprava na vlastní maturitní ples a solo profesorů s rodiči.

  Doporučení:

  - kontaktujte včas, nejlépe ve 3.ročníku středoškolského studia, ať je dostatek času na vymýšlení daného námětu a stylu předtančení

V případě zájmu kontaktujte vedoucí tanečního studia - Markétu Lukášovou